میکرونیدلینگ


۱۲ عدد سوزنهای بسیار نازک که قطری برابر با ۱/۰ میلی متر دارا می باشند توسط دستگاهی قلم مانند با سرعتی معادل با ۲۵ بار در ثانیه وارد پوست می شوند. عمق ورود این سوزنها به پوست بسته به ناحیه تحت درمان، نوع درمان و ضخامت پوست از ۲۵/۰ میلی متر تا ۵/۲ میلی متر متغایر می باشد .

توسط این سوزنها کانالهای بسیار ریزی در پوست ایجاد می شوند که باعث تحریک پوست به ساخت کولاژن و الاستین طبیعی و همچنین نوسازی سلول های پوستی می گردد.

داروهای مخصوص میکرونیدلینگ که شرط اصلی تاثیرگذاری آنها اصل بودنشان می باشد از طریق این کانالها به لایه های زیرین پوست وارد شده و در آنجا تاثیر خود ر می گذارند. این داروها بسته به نوع درمان شامل اسید هیالوریک و یا کوکتل های ویتامین می باشند، همچنین می توان ترکیبی از پی آر پی و میکرونیدلینگ را با فاصله زمانی مناسب انتخاب کرد که مشروط بر آنکه توسط پزشک متخصص انجام پذیرد تاثیر خوبی به همراه خواهد داشت.

زمینه استفاده از میکرونیدلینگ بسیار وسیع بوده از جمله:

ـ جوانسازی و سفت کردن پوست

ـ درمان آکنه اسکار یا ناهمواری ناشی از جای جوش

ـ کوچک کردن روزنه های باز پوستی

ـ درمان چین و چروک های ریز صورت

ـ نامحسوس کردن ترک های پوستی مانند ترک های حاملگی

ـ بهبود رشد مو و درمان کچلی های موضعی

ـ بهبود اخلال پیگمنتی پوست

ـ نرمی و بهبود اسکارها، بخصوص اسکارهای سوختگی

بیشترین نواحی که توسط میکرونیدلینگ مورد درمان قرار می گیرند عبارتند از:

ـ صورت

ـ گردن

ـ دست

ـ ناحیه دکلته

اسکارها و یا ترک های پوستی را در هر کجای بدن که باشند می توان توسط میکرونیدلینگ نامحسوس کرد.

برتری درماپن نسبت به درمارولر:

ضخامت سوزنهای درماپن نسبت به درمارولر بسیار کمتر می باشد و از این روی درمان با درماپن کم دردتر از درمان با درمارولر می باشد. همچنین قرمزی و دوران نقاهت پوست ناشی از درمان با درماپن بسیار کمتر می باشد. سوزنهای درماپن به صورت کاملاً عمودی وارد پوست می شوند در حالی که سوزنهای درمارولر با زاویه وارد پوست می شوند و بدین ترتیب سوراخ های ایجاد شده بوسیله درمارولر بزرگتر بوده و گاها حتی می توانند باعث پارگی پوست شوند که این خود تاثیر منفی در نتیجه دارد. درمارولر در اروپا جنبه آرایشی دارد در حالی که درماپن وسیله استفاده ای پزشکان می باشد.

نتایج به دست آمده توسط درماپن به مقدار قابل توجهی بهتر از درمارولر می باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *