لیفت گونه(لیفت میانی صورت)


افزایش سن، فاکتورهای ژنتیکی و عوامل اکتسابی نظیر قرارگرفتن طولانی مدت در معرض آفتاب باعث افتادگی پوست صورت، شل شدن گونه ها، نمایان شدن خطوط لبخند و اندوه شده و چهره شما را خسته و‌ اندوهگین نشان میدهد درصورتی که در واقعیت چنین حسی ندارید.
طی جراحی لیفت گونه افتادگی نواحی گونه ها زیر چشم ها و‌اطراف بینی برطرف شده و چهره شما جوانتر و شادابتر میشود و لبخندتان زیباتر میگردد
انجام این جراحی محدودیت سنی خاصی ندارد و جوانترها نیز برحسب نیاز میتوانند با انجام این جراحی چهره خودرا زیباتر‌ و شاداب تر کنند.
انجام این جراحی که به روش اندوسکوپیک انجام میشود نیاز به بیهوشی عمومی دارد و برحسب نیاز میتوانند همزمان با جراحی لیفت شقیقه و پلک ها انجام پذیرد.
دوره ی نقاهت این جراحی حدود دو هفته بوده که ممکن است چهره شما بعد از جراحی موقتا دچار ورم و کبودی شود که تدریجا با گذر زمان رفع خواهد شد.
نتیجه آنی پس از جراحی اغراق شده است و جا افتادن آن و رسیدن آن به نتیجه نهایی مستلزم گذر زمان است.
خطوط بخیه این جراحی برمسب فرم چهره شما و صلاحدید جراح میتواند در محل رویش موها یا زیر مژه های پلک پایینی باشد که هیچ‌کدام از این خطوط پس از جراحی قابل رویت نیستند.
توجه به این نکته حائز اهمیت است که عدم تقارن مادرزاد در صورت و بدن همه ی انسان ها وجود دارد و‌ انجام این جراحی به منزله برطرف کردن این عدم تقارن مقدور نیست، ضمن آنکه به عدم تقارن چهره شما طی این جراحی اضافه نمیشود.

پیش از انجام جراحی و طی جلسه مشاوره با جراح میبایست انتظارات خود را از این جراحی مطرح کنید؛ اطلاعات و سوابق پزشکی خود را به طور کامل و‌ واضح در پرونده خود ثبت و به جراح اطلاع دهید.
مصرف داروهای رقیق کننده خون نظیر آسپرین وارفارین پلاویکس را با مشورت پزشک معالج خود قطع کنید.
مصرف سیگار و دخانیات را از چندروز پیش از جراحی تا طی کردن دوره نقاهت قطع نمایید.
مصرف ویتامین E و امگا ۳ را از ۵ روز قبل از جراحی قطع کنید.
توصیه های پس از جراحی
به منظور بهبود سریع تر و کاهش میزان ورم و کبودی ناشی از جراحی میبایست سه روز اول بعد از جراحی کمپرس خنک و از روز چهارم کمپرس ولرم روی ناحیه میانی صورتتان بگذارید.
روزانه داخل دهانتان را چندین بار با آب نمک شست و‌ شو دهید.
پانسمان گونه میبایست تا ۱۴ روز بعد از جراحی انجام دهید.
چندروز ابتدایی پس از جراحی میبایست آبمیوه های طبیعی غذاهای میکس شده و مقوی میل کنید و از خوردن غذاهایی که دانه های ریز دارند اجتناب بفرمایید.
از مصرف سیگار قلیان و دخانیات پرهیز نمایید چراکه باعث عفونت و به تاخیر افتادن روند ترمیم بافت میگردد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *