از دکتر بپرسید    سوالات پاسخ داده شده

تماس با اینستاگرام دکتر میر محمد مهدی
تماس تلفنی با دکتر میر محمد مهدی

نمونه کارها

دسترسی سریع

مقالات پزشکی

درمان چین چروک های پوستی

درمان چین چروک های پوستی

ما در این مرکز تخصصی راه های متنوعی برای درمان چین وچروک مانند استفاده از فیلر های اسید هیالورونیک ،...

ليپوساكشن؟ ليپوماتيك؟ ليزرليپوليز؟ هيدروجت؟

ليپوساكشن؟ ليپوماتيك؟ ليزرليپوليز؟ هيدروجت؟

واژه ليپو در زبان لاتين به معناى چربى و واژه ساكشن به معناى مكش مى باشد. تركيب اين دو معنى...

دلیل و درمان گودی و تیرگی دور چشم

دلیل و درمان گودی و تیرگی دور چشم

علت و درمان گودى و سياهى دور چشم؛ علت گودى زيرچشم در حقيقت كاهش بافت چربى قرار گرفته در زير...

(Liquid-Lifting) لیفتینگ صورت توسط تزریق

(Liquid-Lifting) لیفتینگ صورت توسط تزریق

با بالا رفتن سن حجم چربی های زیر پوستی ناحیه صورت کاسته مس شود که این امر خود سبب شل...

ترکهای پوستی ناشی از رشد وبارداری چیست؟

ترکهای پوستی ناشی از رشد وبارداری چیست؟-دکتر میر محمد مهدی

بر اثر حجم آوردن ناگهانی ناشی از چاقی ویا رشد سریع  امکان به وجود آمدن ترکهای پوستی به رنگ قرمزو یا آبی در نواحی سینه ، شکم و بالای ران می باشد . این ترکها عمدتأ به صورت موازی و به صورت نوارهایی جدا از هم بر روی پوست ظاهر می شوند که طول آنها بین ۱ تا چند سانتیمتروعرض بین ۲ میلی متر و ۲ سانتی متر می باشد. سطح آنها گاها صاف و گاهی اوقات کمی عمق دارمی باشد.
برروی آنها میتواند مو، غدد چربی ساز و یا غدد تعریقی وجود داشته باشد.
رنگ آنها در ابتدا عمدتأ قرمز یا صورتی ، گاهی اوقات بنفش یا ارغوانی است. با گذشت زمان به رنگ مروارید و عاج سفید تغییر رنگ داده و کمی براق می شوند و گاهی اوقات کمی تیره تر می مانند.
ترک های بارداری در واقع همان ترک های ناشی از رشد ناگهانی می باشند که معمولأ در پایان سه ماه دوم ظاهر می شوند.  حدود۹۰٪ خانم های باردار با این عارضه پوستی مواجه می شوند که امکان دارد تا پایان دوره بارداری این ترک ها در نواحی بالای بازوها و یا کمرهم ظاهر بشوند.
 دلیل بیولوژوکی به وجود آمدن ترک ها، کاهش انعطاف پذیری پوست می باشد که در اثر بزرگ شدن شکم و سینه بافت پیوندی آنها سست می شود.
این ترک ها ممکن است در افرادی که بادی بیلدینگ می کنند و یا نوجوانانی که رشدشان در دوران بلوغ  زیاد می باشند و افرادی که رژیم های متناوب (چاق و لاغر پیاپی) می گیرند پدید بیاید.

چگونه این ترک ها رشد می کنند؟
این نوارها در ابتدا به صورت پنهانی  آهسته توسعه می یابد، در ابتدا آنها همسطح  پوست و صورتی رنگ پریده هستند که معمولأ باعث خارش پوست می شوند. ترک های بارداری بعد از زایمان به رنگ سفید در می آ یند اما هیچ گاه نا پدید نمی شوند.

پیش گیری از ترکهای بارداری
با استفاده از مواد طبیعی موجود در منزل می توان از به وجود آمدن این ترک ها بر روی پوست جلوگیری کرد.
انعظاف پذیر بودن پوست ارتباط مستقیم با قوی و یا  ضعیف بودن بافت پیوندی دارد. بافت های پیوندی ضعیف برای ظاهر شدن این ترک های پوستی بسیار مناسب هستند و در مقابل بافت های قوی کمتر دچار این مشکل می شوند و خود را با تغیرات ناگهانی سازگار می کنند.
اگر چه تغییر دادن بافت پیوندی خیلی آسان نیست اما می توان با راهکارهایی آن را برای پیشگیری مساعد کرد.
اضافه وزن نقش اساسی در این جریان دارد ، از این رو باید با یک برنامه غذایی درست و مفید وزن مناسب خود را ثابت نگاه داشت . به همچنین خانم های باردار باید مواظب باشند دچار اضافه وزن بیش از حد نشوند. مادر و فرزند نیازمند ویتامین ها و مواد معدنی و طبیعی و کربو هیدرات کنترل شده هستند.به طور مثال کسی که از اوایل بارداری برنامه ای روتین وار را جهت سلامتی خود دنبال می کند  می تواند از این ترک ها جلوگیری و یا از مقدار آنها بسیار کم کند. همچنین می توانید روغن ها و ماساژ دادن با تکنیکهای مخصوص را به برنامه خود اضافه کنید.

رطوبت و آب رسانی
بسیار مهم است که در این دوران نگران رطوبت پوست خود باشید و مرتب با روغن ها و لوسیون ها ی مخصوص  از پوست خود محافظت کنید و با این کار به خاصیت انعطاف پذیری پوستتان بهبود بخشید.
ماساژ
یکی دیگر از راهکارهای جلوگیری می تواند تکنیکی مخصوص جهت ماساژ دادن پوست باشد. روغن ماساژ یا یک کرم مناسب بر روی پوستتان بمالید و از قسمت پایین شکم شروع کنید. پوستتان را بین انگشت شصت وانگشت اشاره به سمت بالا بکشید کمی نگه دارید و دوباره رها کنید و این کار را دوباره تکرار کنید و همینطور به سمت بالای شکم بیایید. روزانه این کار را ۵ تا ۱۰ دقیقه انجام دهید. دقت داشته باشید در اواخر بارداری شکم نباید عمیق ماساژ داده شود.
روغن هایی جهت  جلوگیری از ترک
استفاده از ترکیب بعضی از روغن ها می تواند به کم کردن این ترک ها کمک کند. به طور مثال روغن زیتون ، نارگیل و کنجد ، صبح ها و عصرها پوست خود را با آن ماساژ دهید.
آب سرد و گرمدوش
تغییر دادن متناوب آب گرم به آب بسیارسرد در زیر دوش حمام باعث سلامتی می شود زیرا گردش خون پوست را تحریک می کند و یک تجربه طبیعی می باشد سپس می توانید ماساژی که در شماره ۲  توضیح دادیم انجام دهید تا پوستی سلامت  داشته باشید .روزانه یکبار صبح ها.
سفیده تخم مرغ
 پیشنهاد خوبی برای مقابله با ترک های پوستی است. سفیده تخم مرغ تازه را با روغن زیتون مخلوط کرده و در ناحیه ی مورد نظر ماساژ دهید . بهترین حالت این است که در حمام استفاده کنید زیرا به صورت چسبناک است. مدتی آنرا بر روی پوست بگذارید بماند و بعد شستشو دهید.
 ورزش
زمانی که انسان به طور مداوم حرکت داشته باشد و ورزش کند باعث می شود بدنی قدرتمند و همینطور پوستی محکم داشته باشد که به خودی خود کمک می کند ترک های پوستی کمی در بدن ظاهر شود. خانم ها بهتر است هنگام ورزش از سوتین های مخصوص ورزش استفاده کنند تا سنگینی سینه در هنگام حرکت باعث به وجود آمدن ترک نشود.
سیب زمینی
آب گرفته شده از سیب زمینی می تواند به بهبود ترک های پوستی کمک کند. مواد معدنی و ویتامین های موجود در سیب زمینی می تواند به پوست های صدمه دیده و همچنین ترک خورده کمک کند.به این
منظور آب سیب زمینی گرفته شده رابگذارید بر روی پوستتان بماند و خشک شود سپس می توانید با آب بشویید و از کرم مرطوب کننده استفاده کنید.
پیلینگ کردن
پیلینگ کردن مداوم پوست می تواند باعث بازسازی و تازه شدن پوست شود. اگر نمی خواهید پولی بابت آن بپردازید با استفاده از موادی که در منزل دارید پیلینگ طبیعی خود را بسازید . روغن زیتون را با شکر مخلوط کرده و زیر دوش حمام قسمت هایی از پوست که ترک خورده  را با آن بشویید. این کار باعث می شود تا پوست های قدیمی بریزد و دانه های شکر باعث می شود پوستی نرم داشته باشید و بعد از مدتی باعث بر گشت ترک ها و خوب شدن آنها می شود.
استفاده از مواد طبیعی داخل منزل می تواند به بهبود ترک های پوستی کمک کند در صورتی که به طور مداوم از پوست خود محافظت کنید و به آن برسید و صبر و حوصله پیشی کنید.

 راه های درمان
 بسیاری از متخصصان پوست بر این  باورند که  هیچ راه درمانی  برای  این عارضه پوستی وجود ندارد که یقینأ اشتباه است. تجربه علمی بسیاری از پزشکان  و تحقیقات علمی نشان می دهد که راه درمان وجود دارد در صورتی که به طور واقع بینانه به آن نگاه کنیم وبگوییم امکان اصلاح شدن وجود دارد اما نه به طور کامل از بین بردن .
از نمونه کارهای مقدماتی مهم می توانیم :ورزش زیاد (به صورتی که پوست کشیده شود) ماساژ دادن (A پوست با استفاده از وسایل  پیلینگ ،کرم های مخصوص و استفاده از(رتینوئید،  ویتامین
PRP با استفاده از روشهای  نوین مانند:  میکرونیدیلینگ ، لیزرفرکشنال ، میکرودرم ابرژن
و یا ترکیبی ازآنها برروی پوستتان  به شما کمک می کنیم.

پس از یک جلسه مشاوره حضوری در مطب انتخاب بهترین و موثرترین روش را به شما پیشنهاد خواهیم داد.

 

مقالات مرتبط:

 RF فرکشنال

آدرس مطب و تلفن

   فرمانيه، خيابان لواسانى، نبش صالحى شمالى، ساختمان ندا (پلاك ١٤٩) طبقه اول، واحد ٥

  22689888

   info@doctor-mir.com

مشاوره و طرح سوال

اگر مایل به مشاوره هستید جهت طرح سوال و دریافت پاسخ اینجا کلیک کنید.

سئوالات پرسیده شده توسط دکتر میر محمد مهدی سئوالات پاسخ داده شده توسط دکتر میر محمد مهدی

 

هموطنان خارج از کشور

هموطنان خارج از کشور شنبه الی پنج شنبه از ساعت 13 تا 20 به وقت ایران میتوانند جهت مشاوره تلفنی تماس بگیرند و در صورت نیاز سرویس دهی مناسب جهت ویزیت به آنها داده خواهد شد.

استفاده از مطالب وب سایت

هرگونه استفاده از مطالب وبسایت تنها با ذکر نام و منبع وبسایت به صورت زیر مجاز است : دکتر میر محمد مهدی
www.doctor-mir.com