تزریق ژل


فیلر در لغت به معنای پر کننده می باشد و از آن جایی که ماده تشکیل دهنده آن ژل مانند است در اصطلاح عام ژل نیزنامیده می شود. همانطور که از نام آن مشخص است فیلر ها موادی هستند که برای اضافه کردن حجم در بافت های نرم بدن استفاده می شوند.
با بالا رفتن سن حجم چربی های زیر پوستی صورت نیز کاسته می شود که این امر خود سبب شل شدن پوست روی این چربی ها ودر مجموع گود افتادگی این نواحی از صورت می گردد در صورتی که نیاز به کشیدن و یا برداشتن پوست نباشد می توان با اضافه کردن حجم از دست رفته توسط انواع فیلر ها این کاستی حجم را پوشش داد.
به این کارلیفتینگ صورت توسط تزریق یا Liquid-lifting نیز گفته می شود.
عمر این نوع لیفت بسته به عمر مایع فیلر و همچنین نواحی تزریق شده می باشد معمولأ فیلر ها در نواحی مانند دور لب که صورت دارای میمیک بیشتری می باشد زود تر از سمت بدن جذب می شوند تا در نواحی که میمیک صورت در آن کمتر است مانند زیر چشم.
گودی زیر چشم را در صورتی که پلک پوست اضافه و شل شده زیادی نداشته باشد می توان بوسیله تزریق ژل های قابل تزریق مخصوص برای این ناحیه بر طرف کرد
تزریق ژل بر خلاف برداشت عوام و پزشکان غیر متخصص کاری بسیار تخصصی و ظریف است و نیاز به تجربه زیاد و شناخت بالای آناتومی بدن دارد.از جمله نقاط رایج برای تزریق ژل به منظور حجم بخشیدن و بر طرف کردن افتادگی بافت و پر کردن چروک های پوستی می توان به خط لبخند و اندوه ،زیر چشم ،گونه ،چانه ، خط فک ،شقیقه ها اشاره کرد.
ژل چیست ؟ ژل در حقیقت همان اسید هیالورونیک است که به طور طبیعی در پوست وجود دارد که با آب اتصال بر قرار می کند و پوست را مرطوب نگه می دارد و باعث داشتن پوستی تازه ،زیبا و شاداب و جوان می شود وعدم وجود این ماده در پوست باعث خشکی و به نظر رسیدن می شود.
ژل های بی کیفیت نه تنها رضایت بیمار را فراهم نمی آوردند بلکه امکان بروز عوارض جانبی در این نوع ژل ها بسیار بیشتر می باشد.
شما با مشاوره یک پزشک متبحر و متخصص می توانید نتایج مناسبی که به دنبال آن می باشید را به دست بیاورید.

مدت زمان ماندگاری ژل
ماندگاری ژل بستگی به مرغوبیت ژل مکان بافتی که در آن تزریق شده ، فیزیولوژی بدن شخص و همچنین داروهای مصرفی می باشد .
ماندگاری ژل در نقاطی که صورت دارای حرکت عضلانی بیشتری می باشد به نسبت کمتر از دیگر نقاط با حرکت عضلانی کمتر می باشد برای نمونه ماندگاری ژل در خط لبخند می تواند کمتر از منطقه زیر چشم باشد.

انواع ژل
مقدار موجود اسید هیالورونیک در ژل ها برای نقاط مختلف متفاوت می باشد . ژل هایی که برای حجم دادن استفاده می شوند دارای مقدار بیشتری هیالورونیک اسید می باشند. ژل هایی که برای لب استفاده می شوند مقدار کمتری هیالورونیک اسید دارند که باعث روان تر بودن ژل وقدرت شکل پذیری بیشتری دربه ژل می گردد.

عوارض تزریق ژل
استفاده از ژل های نا مرغوب و بی کیفیت که متاسفانه امروزه بسیار در بازار یافت می شود می تواند باعث بروز عوارض ناخوشایندی همچون حساسیت ،عفونت ، التهاب دردناک ، سفت و گلوله شدن زیر بافت و بد فرم شدن بافت را به همراه داشته باشد.
برای تزریق ژل حتمأ به پزشک متخصص و مجرب مراجعه کنید.

مدت نقاهت
بعد از تزریق بسته به نقطه تزریق شده صورت برای یک تا چند روز ملتهب می گردد طی این زمان می توان از کمپرس سرد استفاده نمود.


بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *