تزریق چربی


تزریق چربی یکی از راه حل های مناسب برای اصلاح چین و چروک ها ، و همچنین افزایش حجم در صورت می باشد. همانطور که پیشتر اشاره کرده ایم راهکاری دیگری مانند: تزریق ژل و بوتاکس هم برای این کار وجود دارند.
منظور از تزریق چربی، اصلاح چین و چروک و حجم بخشیدن به صورت و یا دیگر نقاط بدن مانند سینه و باسن توسط چربی گرفته شده از خود شخص می باشد. یکی از دلایل مهم افتادگی صورت از دست رفتن چربی زیر پوست و کاهش حجم صورت می باشد که برای این منظور از چربی و یا اسید هیالورونیک استفاده می شود.
به تزریق چربی گرفته شده از خود شخص به اصطلاح لایپوفیلینگ نیز گفته می شود. این تکنیک سالهاست که امتحان خود را پس داده است و در تمامی جوامع دنیا کاربرد دارد. از چربی گرفته شده نه تنها در جوان سازی صورت بلکه برای حجم بخشیدن به سینه، باسن، ساق پا، جوانسازی پشت دست، اصلاح ناهمواری پوست پس از ساکشن و یا برای اصلاح فرورفتگی های ناشی از جراحات (انواع زخمهای تو رفته) و همچنین در بهبود برخی از زخمها نیز استفاده می شود.
برای این کار جراح شما نخست از مناطق مورد درخواست شما چربی را توسط مایکروکانولهای مخصوص برداشت می کند.

تزریق چربی در صورت برای اصلاح مواردی چون:

ـ بزرگ سازی گونه

ـ بزرگ سازی چانه

ـ اصلاح خط خنده

ـ اصلاح گودی و کبودی زیر چشم

ـ حجم بخشیدن به صورت

ـ اصلاح نامتقارن بودن دو نیمه صورت

ـ پر کردن گودی ناحیه شقیقه

ـ زاویه دار کردن صورت

ـ اصلاح گودی خط اخم

ـ فرم بخشیدن و برجسته کردن لب

ـ اصلاح چین و چروک صورت

برداشت با دست یا ماشین

در دنیای امروز افراد نا متخصص با عنوان کردن نام دستگاه های مختلف جهت برداشت چربی مانند : بادی جت و لیپوماتیک سعی در گمراه کردن و عوام فریبی مردم دارند. این در حالی است که بهترین تکنیک شناخته شده برای برداشت چربی جهت تزریق در صورت توسط دست و بوسیله یک سرنگ انجام می شود. این بدین دلیل است که جراح در این پروسه تمامی مراحل را از نزدیک حس و لمس می کند، احتمال آسیب به دیواره سلولی چربی های برداشته شده توسط دست بسیار کم می باشد، چربی برداشته شده داخل شلنگ دستگاه نمی گردد و بر اثر بر خورد با دیواره شلنگ آسیب نمی بیند و مقدار چربی برداشت شده بسیار کم می باشد به طوری که نا همواری در سطح محل برداشت ایجاد نمی کند.
محل برداشت به خواست شما و بعد از مشاوره با ما به دلخواه انتخاب می شود. چربی لازم را می توان از شکم ، پهلو ،بغل ران ، باسن ، کنار زانو و یا جاهای دیگر برداشت کرد.
پس ازمشخص کردن محل برداشت وعلامتگذاری آن مایع تاموسنت که محتوی داروی بی حسی و تنگ کننده عروق است به این محل تزریق می شود. پس از ۲۰ تا ۳۰ دقیقه تأثیر این بی حسی کامل می شود و می توان برداشت را آغاز کرد.

نحوه برداشت و تزریق:

همانگونه که اشاره شد در دستان ما برداشت بوسیله دست و سرنگ مخصوص انجام می شود که زحمت بیشتری را نسبت به دستگاه های نامبرده نیز در پی دارد.
میزان برداشت از شخص به شخص بسته به تفاوت آناتومی صورت متفاوت می باشد و می تواند بین ۲۰ تا ۲۰۰ میلی لیتر هم متغییر باشد.
چربی برداشته شده در کیت مخصوص وارد می شود و پس از شستشو و سانترفیوژ آماده تزریق مجدد می باشد. مقدار کمی بی حسی موضعی در محل ورودی سرنگ تزریق انجام می شود و سپس به کمک سوزن های بسیار ظریف چربی برداشته شده به نقاط دلخواه ترزیق می شود. از آنجایی که حتی در روش برداشت دستی هم مقدار کمی از سلولها آسیب می بینند، صلاح در آن است که از مقدار مورد نیاز۱۰ تا ۲۰ در صد بیشتر تزریق شود تا پس از جذب این سلولهای آسیب دیده کمبود زیادی دیده نشود.

ماندگاری:

در صورتی که خون رسانی به این سلولهای تزریق توسط بدن طرف ۲ تا ۴ روز انجام پذیرد، سلولهای تزریق شده زنده می مانند و ماندگاری بالایی خواهند داشت. در غیر این صورت مقداری از آن جذب بدن می شود در این صورت نیاز به تزریق مجدد می باشد که پس از گذشت ۲ ماه می توان این کار را دوباره تکرار کرد تا در نهایت به حجم مورد نظر دسترسی پیدا کنیم.

اهمیت استفاده از ابزار صحیح:

استفاده از ابزار مخصوص تزریق چربی برای صورت بسیار مهم است. انجام این کار با کانولهای مخصوص شکم، ران و یا باسن خطای حرفه ای محسوب می شود و باعث بالا رفتن درصد جذب چربی تزریق شده و همچنین تورم بیش از حد صورت در هفته های نخست پس از تزریق می گردد.
چربی را در صورت می توان برای بیشتر کردن فاصله ابرو ها، برای پر شدن شقیقه ها، پر شدن گونه ها، پر شدن گودی زیر چشم، اصلاح خطوط چین و چروک های صورت مانند خط لبخند و اندوه ، فرم دادن به چانه و زاویه دار کردن فک و همچنین پر کردن تورفتگی پلک بالا و حجم دادن به لب استفاده کرد.

عواملی که درماندگاری تأثیر گذار هستند عبارتند از :

۱ـ تخصص و تجربه جراح (اسامی جراحان پلاستیک و زیبایی واقعی را ازسایت رسمی انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران مشاهده فرمایید)

۲ـ تکنیک برداشت، بهترین تکنیک برداشت با دست است و استفاده از نام دستگاههای چربی کشی در تزریق چربی به صورت، عوام فریبی حساب می شود.

۳ـ ابزار تزریق می بایست مخصوص برای تزریق به صورت باشند.

۴ـ فیزیولوژی بدن

دوران نقاهت:

معمولأ در دستان ما بیماران می توانند با استفاده از کمی آرایش پس از ۲ تا ۳ روز پس از جراحی در اماکن عمومی حضور یابند و پس از یک تا ۲ هفته فعالیت خود را به طور کاملأ طبیعی از سر گیرند. ما توصیه می کنیم که فعالیت شدید بدنی از جمله ورزش را طی هفته ۲ تا ۴ به طور سبک انجام دهند و تا ۴ هفته از سونا و سولاریوم پرهیز کنند.

برتری انتخاب تزریق چربی:

از آنجایی که چربی تزریق شده از خود شخص گرفته می شود، امکان واکنش آلرژیک عملأ از بین می رود و همچنین احتمال عفونت در صورت بهداشتی کار کردن بسیار پایین می باشد. در صورتی که بیمار چربی کافی داشته باشد می توان دریک جلسه نقاط متعددی از صورت را تزریق کرد که این کارتزریق چربی را در مقایسه با تزریق ژل از نظر هزینه بسیار مناسبتر می کند.
در صورتی که نیاز به تزریق مجدد باشد هیچ مانعی برای این کار وجود ندارد ومی توان این کار را پس از مدت ۴ تا ۸ هفته به کرات تکرار کرد .
پیش از تزریق چربی حتمأ از مشاوره رایگان ما بهره مند شوید.


بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *